3 sierpnia 2021
Zdrowie 20 marca 2021 0

Więc chcesz się spiknąć w czasie pandemii

Randki są teraz naprawdę dziwne. Spędziłem miesiące (dokładnie 5 miesięcy, 1 tydzień i 3 dni) na kwarantannie u rodziny, co było świetne, ale nie do końca sprzyjało randkom czy zaczepianiu. W pewnym momencie doszedłem do punktu takiej desperacji, że faktycznie rozmawiałem z moją ciocią i wujkiem (z którymi mieszkałem) o tym, że poznałem kogoś online (jedną dobrą rzeczą w kwarantannie były aplikacje randkowe) i że chcę się z nimi zaangażować w jakieś "niespołeczne działania na odległość". Wiesz, że sprawy mają się źle, kiedy dobrowolnie wdajesz się w rozmowę z rodziną o szczegółach swojego życia seksualnego.

Skończyło się na tym, że nie spiknąłem się z tą osobą, kiedy tam mieszkałem, ponieważ logistyka była trudna, ale jak tylko przeniosłem się z powrotem do akademików, aby rozpocząć mój ostatni rok studiów magisterskich, byłem w stanie zacząć aktywnie myśleć o tym, jak mieliśmy zamiar bezpiecznie spotkać się osobiście.

Myślę, że to rozumie się samo przez się, ale komunikacja jest kluczowa. Komunikacja jest zawsze ważna w interakcji seksualnej, ale stawki są teraz jeszcze wyższe, i jest to krytyczne, że mówisz o rzeczach, zanim spotkasz się z kimś. Porozmawiaj o rzeczach, które każdy z was robi lub nie robi (korzystanie z transportu publicznego, chodzenie do pracy, jedzenie w restauracjach, spotykanie się z przyjaciółmi w domu, itp.) i zdecyduj, czy czujesz się z tym komfortowo. Różne części kraju są na różnych etapach ponownego otwarcia i mają różne liczby przypadków, a to może być również częścią twojego rachunku, czy jesteś gotowy, aby spędzić nie zamaskowany czas z kimś wewnątrz (chociaż domyślam się, że seks na świeżym powietrzu w prywatnym miejscu podczas noszenia masek również działa). Ważne jest, aby być szczerym, nie tylko o tym, co robiłeś, ale także o tym, z czym czujesz się komfortowo. Jeśli nie chcesz umówić się z kimś, kto spędza czas w biurze lub jeździ metrem, to w porządku!

Aby być wyjątkowo bezpiecznym, rozważ zmianę swojego zachowania przez dwa tygodnie poprzedzające randkę. Poddaj się ścisłej kwarantannie lub zmień niektóre ze swoich normalnych czynności, aby zmniejszyć narażenie na zakażenie, tak abyście mogli być pewni, że oboje jesteście wolni od wirusa Covid-19. Jeśli twoje miasto oferuje szybkie i darmowe testy, rozważ to (ale wiedz, że negatywny wynik nie oznacza, że definitywnie nie masz covid-19). Powinieneś również porozmawiać z ludźmi, z którymi mieszkasz, aby zobaczyć, czy są w porządku z tobą spotykając się z kimś spoza twojej bańki/poduszki.

Kiedy już ustalisz logistykę bezpieczeństwa, myślę, że rozmowa o seksie również ma sens. Upewnijcie się, że jesteście na tej samej stronie z waszymi upodobaniami i niechęciami. Nie ma sensu przechodzić przez cały rigmarole planowania bezpiecznego zaczepiania, aby dotrzeć do momentu i zdać sobie sprawę, że lubisz tylko seks oralny, a oni chcą tylko stosunku. W "dawnych czasach" było to denerwujące i frustrujące, ale teraz byłoby to jeszcze bardziej zniechęcające. Więc mów! Niektórzy ludzie mogą uznać to za niezręczne, ale to naprawdę dobra praktyka, by mówić o tym, co lubisz. Rób to przez tekst, jeśli wydaje się to łatwiejsze niż rozmowa przez telefon. Nie byliśmy socjalizowani do tego typu szczerych rozmów o seksie, ale teraz bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, aby rozmawiać ze swoim partnerem o wszystkich tych sprawach, od bezpieczeństwa pandemii do seksu.

Bądźcie bezpieczni i cieszcie się wspaniałym uczuciem dotykania drugiego człowieka! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej wskazówek na temat osiągnięcia satysfakcjonującego życia seksualnego.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz