3 sierpnia 2021
Zdrowie 18 marca 2021 0

Utrzymanie czystości, tam na dole

Dobra, dobra. Przejdźmy do sedna sprawy. Jeśli jesteś kobietą żyjącą w 2020 roku i przechodzisz przez alejkę Feminine Care w swojej lokalnej drogerii, możesz mieć wrażenie, że twoje damskie części ciała są brudne i potrzebują trochę poważnej uwagi. Dzieje się tak, ponieważ alejki wypełnione są produktami, które mają na celu ZROBIĆ na tobie takie wrażenie (i zabrać twoje ciężko zarobione $). Zapachowe peelingi, douches, pochwy myje - są wszędzie. Ale prawda jest taka, że pochwa jest SELF-CLEANING piekarnika. To nie potrzebuje żadnego z tych produktów, aby pozostać zdrowym. Rozłóżmy to trochę bardziej.

Po pierwsze, zacznijmy od dokonania bardzo ważnego rozróżnienia. Pochwa i srom NIE są tym samym. Wszystko zaczyna się, gdy uczymy małe dziewczynki w naszym życiu, jak się myć, gdy zaczynają korzystać z łazienki samodzielnie. Mówimy: "wytrzyj pochwę" lub "wyczyść swój (tu wstaw inne błędne określenie)". To, do czego naprawdę się odnosimy, to VULVA. Jest to część na zewnątrz pochwy, która obejmuje wargi sromowe, obszar kości łonowej, łechtaczkę oraz otwory pochwy i cewki moczowej. Pochwa jest właściwie umięśnionym kanałem, który jest całkowicie wewnętrzny i prowadzi do szyjki macicy i macicy. Pochwa nigdy nie powinna być czyszczona - w żadnych okolicznościach! W pochwie żyją obecnie tysiące zdrowych bakterii zwanych Lactobacillus, które utrzymują normalny i zdrowy poziom pH. Wszelkie produkty, które są używane do "czyszczenia" pochwy może zaszkodzić tych dobrych bakterii i zrobić drogę dla złych bakterii, aby przejść w. Prowadzą one do infekcji, takich jak bakteryjna waginoza, na przykład. I BV infekcja może sprawić, że masz więcej swędzenie i pieczenie, co prowadzi do więcej "czyszczenia", itp. Można zobaczyć, gdzie to idzie.

Teraz porozmawiajmy o czyszczeniu sromu. Ważne jest, aby zmyć pot, mocz, kał lub jakiekolwiek inne zanieczyszczenia z tego obszaru. Jaki jest najlepszy sposób, aby to zrobić? Użyj delikatnego mydła do kąpieli i wody. Zwykła woda też jest w porządku! Unikaj środków zapachowych lub zawierających barwniki, ponieważ mogą one podrażniać tkanki sromu. Inne wskazówki dotyczące utrzymania sromu w zdrowiu to noszenie bawełnianej bielizny i pranie nowej bielizny przed jej założeniem. Unikaj płynów do płukania tkanin i zapachowych płynów do suszenia. I jak już wspomniano, trzymaj się z dala od pachnących produktów higienicznych, takich jak płyny do kąpieli, spraye, dezodoranty, płyny do kąpieli i talki.

Na koniec, jeśli niepokoją cię jakiekolwiek infekcje sromu lub pochwy, nieprzyjemny zapach lub upławy - porozmawiaj o tym z lekarzem lub pielęgniarką. Nie należy leczyć się z szkodliwych ponad recepty pochwy mycia. Większość zapachów i wydzieliny są normalne, ale czasami wymagają dalszej oceny. Najlepiej skonsultować się z profesjonalistami, takimi jak nasi lekarze specjalizujący się w zdrowiu kobiet w Maze!

Aby dowiedzieć się więcej o swoim zdrowiu seksualnym, skontaktuj się z nami na bezpłatną konsultację telefoniczną.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz