3 sierpnia 2021
Zdrowie 6 kwietnia 2021 0

To nie wszystko jest w twojej głowie, to jest w twoim mózgu! (dosłownie)

Testosteron Testosteron, hormon pożądania, mylnie nazywany jest "męskim hormonem". Jajniki i nadnercza kobiet wytwarzają mnóstwo testosteronu, my po prostu mamy go znacznie mniej niż mężczyźni. Testosteron jest paliwem, które napędza "seksualny silnik mózgu". Kiedy jest wystarczająca ilość testosteronu, przyspiesza on pracę podwzgórza, aktywując naszą erotyczną mapę, doznania cielesne i fantazje. To dosłownie włącza nam mózg. Biorąc pod uwagę, że nasz mózg jest naszym największym organem płciowym, to bardzo dużo!

The Female Brain W Maze często słyszę o rozbieżności w libido między pacjentką a jej męskim partnerem. Wyjaśnia to książka "The Female Brain" napisana przez neuropsychiatrę Louann Brizendine, M.D. Ponieważ mężczyźni mają o wiele więcej paliwa niż kobiety, zazwyczaj mają 3x większy popęd płciowy. Ponadto, hormony płciowe kobiet nie są statyczne z powodu cyklu menstruacyjnego. Progesteron wzrasta podczas drugiej połowy cyklu i będzie również wpływać i ograniczać pożądanie seksualne. Niektóre kobiety będą doświadczać pik w pożądaniu tuż przed owulacją, ponieważ to wtedy jest naturalny wzrost testosteronu. Czy wiesz, że ośrodki związane z seksem w mózgu mężczyzny są prawie dwa razy większe niż równoległe struktury w mózgu kobiety? Prowadzi to do tego, że mężczyźni mają seks na głowie bardziej niż kobiety. My, kobiety, z biologicznego punktu widzenia przeznaczamy mniej przestrzeni umysłowej na seksualne wyczyny, natomiast jeśli chodzi o emocje, to mamy wszystko pod kontrolą.

Terapia hormonalna Testosteron naturalnie zmniejsza się wraz z wiekiem i może być również pod wpływem pigułki antykoncepcyjnej. Jeśli masz niski testosteron, nie jest to patologia, dochodzisz do tego uczciwie i nie ma w tym żadnego wstydu ani winy. To tylko kobiecy mózg! Więc, co możemy zrobić z niskim testosteronem, co w języku angielskim oznacza, co możemy zrobić z niskim pożądaniem? Jeden bezpośredni leczenie jest TRT - Testosteron Replacement Therapy i to jest dość skuteczne. Wymagana jest również praca behawioralna, zwłaszcza jeśli Twoje libido zostało "poddane kwarantannie" na jakiś czas. Czy nie jest to wspaniałe wiedzieć, że istnieje prawdziwe leczenie z prawdziwej nauki za nim?

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz