3 sierpnia 2021
Zdrowie 17 kwietnia 2021 0

Szczęście.

W dziedzinie terapii jednym z powszechnych celów jest łagodzenie cierpienia i praca na rzecz zwiększenia szczęścia. Szczęście samo w sobie wymaga dalszej definicji. Ci z dziedziny psychologii pozytywnej definiują je na 3 sposoby: "pracujemy w oparciu o założenie, że szczęście jest terminem naukowo nieporęcznym i że jego poważne badanie polega na rozłożeniu tego terminu na co najmniej trzy odrębne i lepiej zdefiniowane drogi do szczęścia: a) pozytywne emocje i przyjemność (przyjemne życie); b) zaangażowanie (zaangażowane życie); i c) znaczenie (znaczące życie).

Badania sugerują, że najszczęśliwsi ludzie to ci, którzy posiadają wszystkie trzy elementy w swoim życiu. Wspomniane wyżej badanie mówi, że osoby, które najbardziej skupiają się na tworzeniu znaczącego i angażującego życia, są najszczęśliwsze. Oczywiście są to badania, co pociąga za sobą pewne ograniczenia, więc mogę twierdzić, że przyjemne życie, pozytywne emocje i przyjemność są równie istotne w tworzeniu szczęścia.

W mojej pracy w Centrum spędzam dużo czasu pomagając kobietom odkrywać i tworzyć więcej przyjemności w ich życiu; czy to poprzez poprawę ich związków, czy poprawę ich życia seksualnego, czy też poprzez jedno i drugie. Zwiększenie przyjemności seksualnej dla kobiet nie zawsze jest rzeczą łatwą do zrobienia. Wiele kobiet z dysfunkcją seksualną kojarzy seks tylko z obowiązkiem, dyskomfortem lub bólem. Jednym z najbardziej zabawnych i satysfakcjonujących aspektów mojej pracy jest przełamywanie tych negatywnych cykli i zastępowanie ich pozytywnymi, przyjemnymi.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz