3 sierpnia 2021
Zdrowie 28 grudnia 2020 0

Seks w okresie ciąży

Czy można uprawiać sex podczas ciąży?

Podczas ciąży, seks może być najdalszą rzeczą od twojego umysłu, lub może być jedyną rzeczą, o której myślisz. Jak płatek śniegu, każda ciężarna kobieta jest wyjątkową siłą natury, bez dwóch takich samych - i naprawdę myślisz, że możesz przejść 9 całych miesięcy bez żadnych działań? Tak, tak właśnie myśleliśmy.

Podczas gdy kochanie w czasie ciąży jest bezpiecznym i satysfakcjonującym pościgiem, są pewne rzeczy, o których warto pamiętać, i pewne pytania, które bez wątpienia pojawią się w twojej głowie.

Kiedy będę gotowa?
To zależy całkowicie od ciebie i od tego, jak się czujesz. Wiele kobiet nie ma ochoty na miłość na początku pierwszego trymestru (ogólnie rzecz biorąc, trymestr to jeden z trzech 13-tygodniowych okresów ciąży) ze względu na zmęczenie, mdłości i dostosowanie się do początkowych zmian w organizmie. Niektóre kobiety będą nadal uprawiać seks przez cały ten okres, inne po prostu nie będą czuły się na siłach, więc ta jest na tobie.

Twoje drugie i trzecie trymestry są wtedy, gdy Twoje zmiany hormonalne zaczynają się wyrównywać, a wiele kobiet zgłasza powrót do swoich bezmyślnych sposobów. Ze względu na wzrost przepływu krwi do Twoich obszarów intymnych, możesz nawet doświadczyć bardziej intensywnych i przyjemnych orgazmów!

Z tych powodów, drugi trymestr nazywany jest przez niektórych "okresem miesiąca miodowego w ciąży". Nazywamy to "Getting Your Groove Back with a Baby on Board". Tak, to jest nieporęczne, ale będziemy się tego trzymać, biorąc pod uwagę alternatywę.

Powinienem zapytać mojego lekarza?

Widząc, że w przewidywalnej przyszłości Twój lekarz stanie się prawie tygodniowym utrapieniem w Twoim życiu, nie zaszkodzi skonsultować się z nim przed powrotem do Twojego ja zmysłowego. I nie musisz czuć się z tym niezręcznie - oni wiedzą, że zrobiłeś to już przynajmniej raz!

W porządku. Ale jak uprawiać sex w ciąży?

W porządku. Ale jak uprawiać sex w ciąży?

Nie wspominając o tym, że na każdym etapie ciąży, wibratory - zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne - są bezpieczne w użyciu. To właśnie w tym czasie bezpieczeństwo ciała ma jednak jeszcze większe znaczenie i czy nie wiecie o tym po prostu, że nasze są najbezpieczniejszymi seks-zabawkami na rynku.

Istnieje jednak kilka zmiennych, które będą dyktować konkretnie, jak będziesz podchodzić do stosunku płciowego, pozycji, ale jedna stała dla wszystkich kobiet będzie zmniejszenie presji na odcinku środkowym, a unikanie lub po prostu minimalizowanie kontaktu z wrażliwymi sutkami w miarę postępów ciąży.

W przypadku pierwszego i drugiego trymestru można spróbować czegoś o nazwie T-kwadrat, kiedy leży się na plecach poziomo na krawędzi łóżka, a on stoi cały czas. W przeciwnym razie, jest coś, co lubimy nazywać Downward-Facing Doggystyle - pomyśl o pozycji jogi o podobnej nazwie, ale z kolanami i kostkami poziomo na materacu, pozwalając brzuchowi oprzeć się na udach.

W trzecim trymestrze można spróbować pozycji łyżki, gdzie wchodzi się od tyłu, podczas gdy wy oboje leżycie po bokach, lub jest odmiana wspomnianego wcześniej T-kwadratu, gdzie można się zrelaksować po swojej stronie na niemęczącą sesję miłosną. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, pytanie "jak to jest?" wymaga uczciwej i natychmiastowej odpowiedzi.

Coś jeszcze powinienem wiedzieć?

Tylko, że to ty decydujesz o tym. Kiedy będziesz gotowy, będziesz gotowy, i wiesz o tym.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz