3 sierpnia 2021
Zdrowie 16 kwietnia 2021 0

Rozdarcie podczas seksu

Ból podczas seksu jest problemem dla wielu kobiet i istnieje wiele powodów, dla których kobiety mogą odczuwać ból podczas lub po stosunku. Jednakże, jeśli ostatnio uprawiałaś seks, który był trochę "szorstki" lub trwał przez długi okres czasu i masz znaczny "piekący" ból po stosunku - możliwe, że masz do czynienia z drobnymi rozdarciami lub nacięciami w pochwie. Dlaczego tak się dzieje? Cóż, najczęstszą przyczyną jest brak nawilżenia. Jeśli tkanki sromu nie są dobrze nasmarowane, wsuwanie i wysuwanie penisa z pochwy może powodować tarcie, które prowadzi do odparzeń, suchości i mikro rozdarć w tkankach. Brak smarowania może być problemem dla kobiet zarówno przed jak i po menopauzie i może być wtórne do wszystkiego z antyhistaminowego stosowania, doustnych środków antykoncepcyjnych i oczywiście menopauzy. Wszystkie te warunki mogą powodować suchość pochwy, a nawet przerzedzenie i zapalenie tkanek sromu i pochwy, co czyni je bardziej podatne na rozdarcie.

Oczywiście, jeśli odczuwasz piekący ból po stosunku, ważne jest, abyś przebadała się pod kątem chorób przenoszonych drogą płciową i infekcji dróg moczowych. Ale jeśli ból pojawia się natychmiast po stosunku, bardziej prawdopodobne jest, że winne są te mikro rozdarcia.

Co więc zrobić, jeśli przytrafi ci się coś takiego? Cóż, jednym z rozwiązań jest stary, wypróbowany i prawdziwy - olej kokosowy na ratunek, po raz kolejny! Nie tylko jest olej kokosowy fantastyczny smar i nawilżacz, to jest bardzo "pochwy" przyjazny i może pomóc natychmiast ukoić i rozpocząć proces gojenia. Zaleca się również, aby nosić luźne dopasowaną bieliznę bawełnianą i unikać seksu przez kilka dni, aby pomóc przyspieszyć gojenie. Na szczęście, tkanki pochwy mają dużo dostępu do przepływu krwi i są w stanie naprawić się bardzo szybko. To dlatego kobiety mogą mieć poród przez pochwę i nie zginąć w procesie! Czyż pochwa nie jest cudowna?!

Jeśli jesteś kobietą aktywną seksualnie, która jest podatna na suchość i przerzedzenie tkanek pochwy, to jest to świetny pomysł, aby prewencyjnie nawilżać pochwę. Należy to zrobić co najmniej kilka razy w tygodniu, i nie należy mylić z smarowania podczas stosunku. Naprawdę kochamy czopki kwasu hialuronowego, takie jak Revaree, które można kupić online. A jeśli wszystko inne zawiedzie, porozmawiaj ze swoim dostawcą o miejscowym kremie hormonalnym, takim jak estradiol lub DHEA. Jeśli tkanki są pozbawione hormonów, stracą swoją rozciągliwość i bardziej prawdopodobne jest, że dojdzie do rozdarcia podczas stosunku. Ostatnia rada - upewnij się, że wszystkie paznokcie są przycięte i oczyszczone przed jakąkolwiek zabawą palcami. Pomoże to zapobiec mikroskaleczeniom i zminimalizuje narażenie na bakterie i inne zanieczyszczenia. Teraz idźcie cieszyć się tym długim popołudniowym romansem na kwarantannie. I pamiętaj, aby zabrać ze sobą lubrykant!

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz