3 sierpnia 2021
Zdrowie 14 kwietnia 2021 0

Poznaj Phexxi, Twojego nowego najlepszego przyjaciela

Przedstawiamy Phexxi: Zatwierdzona przez FDA, niehormonalna, opcja kontroli urodzeń Jeśli szukałaś niehormonalnej opcji kontroli urodzeń, Phexxi może być jedną z opcji do rozważenia. Dostępny od września 2020 roku, ten zatwierdzony przez FDA środek antykoncepcyjny w postaci żelu dopochwowego jest znacznie bardziej skuteczny niż środki plemnikobójcze, inne opcje miejscowe (krem i żel).

Phexxi jest 93% skuteczne Phexxi jest krem, który jest wprowadzany do pochwy (z aplikatorem) na godzinę przed stosunkiem. Gdy jest stosowany prawidłowo, Phexxi jest w 93% skuteczny. Środki plemnikobójcze są zazwyczaj 70-80% skuteczne, pigułki antykoncepcyjne są około 92% skuteczne, gdy sporadyczne pigułki są pomijane (ale do 99%, gdy są stosowane prawidłowo), a prezerwatywy średnio około 85% skuteczne w zapobieganiu ciąży. Prezerwatywy mogą zapobiegać chorobom wenerycznym, podczas gdy inne nie mogą.

Jak to działa Naturalny poziom pH zdrowej pochwy waha się od 3,5 do 4,5 (umiarkowanie kwaśny). Podczas stosunku, męskie nasienie podnosi poziom pH pochwy do 7 lub 8 (neutralne lub lekko zasadowe), aby stworzyć alkaliczne środowisko potrzebne plemnikom do przetrwania i przepłynięcia w celu zapłodnienia jajeczka. Z Phexxi, formuła żelu działa, aby zapobiec temu procesowi i jest zaprojektowany, aby zablokować skutki nasienia. Żel utrzymuje pH pochwy na swoim pierwotnym poziomie (umiarkowanie kwaśne, na poziomie 3,5 do 4,5), co sprawia, że dla niegościnnego środowiska, skutecznie zabijając wszelkie zdolne do życia plemniki. W celu zapewnienia skuteczności, Phexxi musi być stosowany jako pojedyncza dawka do pochwy przed stosunkiem. Czuje się dość "nieinwazyjny", ponieważ wykorzystuje naturalną kwasowość pochwy i wrażliwość plemników na kwaśne środowisko.

Żel Phexxi składa się z kwasu mlekowego (który jest naturalnie produkowany w pochwie i znajduje się w produktach mlecznych, takich jak jogurt i kefir), kwasu cytrynowego (który nadaje owocom cytrusowym cierpki, kwaśny smak) i dwuwinianu potasu (używany w kuchni jako krem z kamienia).

Jak go zdobyć Phexxi wymaga recepty, ale jest pokrywany przez większość ubezpieczycieli. Nie chroni on przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, więc musisz zdecydować, czy jest on dla Ciebie odpowiedni.

Ta niehormonalna opcja jest rewolucyjnym przełomem w kontroli urodzeń i ogromnym krokiem naprzód dla zdrowia kobiet! 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz