3 sierpnia 2021
Zdrowie 15 marca 2021 0

Płeć a nawracające UTI

Jeśli jesteś kimś, kto był nękany przez infekcje dróg moczowych ("UTI"), wiesz, jak bardzo mogą one przeszkadzać w codziennym życiu. Inaczej znane jako nawracające UTI, są to infekcje pęcherza, które występują częściej niż trzy razy w roku. Często są one związane ze stosunkiem płciowym i są powszechnie określane jako "choroba miesiąca miodowego". Niektóre ciężkie UTI mogą powodować ostre jak brzytwa bóle w podbrzuszu i miednicy, a związane z nimi objawy częstotliwości i parcia naglącego mogą nawet powodować nietrzymanie moczu lub opuszczanie dni w pracy.

Do 20% kobiet cierpi z powodu nawracającego zapalenia pęcherza moczowego i może to mieć duży wpływ na relacje seksualne. Kobiety, które mają UTI z seksem są często unikają i przyznają, że ich związki ucierpiały w wyniku tego.

Więc, co możesz zrobić, jeśli cierpisz z powodu nawracającego zapalenia pęcherza moczowego, a to wpływa na jakość Twojego życia i Twojego związku? Po pierwsze, powinnaś zostać zbadana osobiście przez urologa lub uroginekologa. Lekarz ten prawdopodobnie obejrzy Pani nerki za pomocą badania ultrasonograficznego. Może również chcieć zajrzeć do twojego pęcherza moczowego za pomocą maleńkiego aparatu zwanego cystoskopem. Jeśli oba testy będą negatywne, może ona poprosić cię o śledzenie, ile infekcji dostajesz zaraz po stosunku lub innych kontaktach seksualnych. Następnym krokiem będzie omówienie strategii zapobiegawczych. Sok żurawinowy od dawna był reklamowany jako pomocny sposób na utrzymanie UTI przed wystąpieniem. Jednak sam sok jest bardzo bogaty w cukier i prawdopodobnie nie pomoże. Niektóre ekstrakty żurawinowe o wysokiej mocy, takie jak Theracran, mogą być pomocne, choć dowody są niejasne. Jeśli wszystko inne zawiedzie, twój lekarz może przepisać ci antybiotyk do zażycia PRZED seksem, aby pomóc zapobiec gromadzeniu się bakterii w pęcherzu i wywołaniu infekcji.

Seks jest ważną częścią związków, więc nie pozwól, by nawracające infekcje dróg moczowych powstrzymały cię przed utrzymaniem tej istotnej części twojego ogólnego dobrego samopoczucia. Skontaktuj się z nami, aby poznać sposoby na utrzymanie zdrowego życia seksualnego.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz