3 sierpnia 2021
Zdrowie 13 kwietnia 2021 0

Orgazmy w college'u - on powiedział, ona powiedziała.

Pewnego dnia wygłosiłam wykład na temat kobiecej seksualności i upodmiotowienia dla grupy studentów. Ku mojemu zaskoczeniu, w grupie było więcej mężczyzn niż kobiet. Ponieważ grupa była mniej liczna niż się spodziewałam, byliśmy w stanie przeprowadzić bardziej interaktywną dyskusję. Grupa była entuzjastycznie nastawiona do nauki o kobiecej seksualności, zwłaszcza gdy dyskusja zeszła na temat orgazmu i sposobów, w jakie kobiety mogą go przeżywać.

Kiedy zadałam pytanie: "Jaki procent kobiet doświadcza orgazmu podczas stosunku?" Otrzymałam wiele różnych odpowiedzi. Mężczyźni wydawali się dość pewni swoich odpowiedzi na poziomie 80-90%, podczas gdy kobiety siedziały uśmiechając się i kręcąc głowami na "nie". Jedna odważna kobieta podniosła rękę i powiedziała: "Myślę, że jest to znacznie niższe, jakieś 30%!". Tym razem mężczyźni się uśmiechnęli.

Cóż, ta młoda kobieta miała rację! Wielu mężczyznom opadły szczęki, kiedy wyjaśniłam, że tylko 30% kobiet przeżywa orgazm podczas stosunku, podczas gdy pozostałe kobiety wyglądają na zadowolone.

Choć może się to wydawać dysfunkcją, to nią nie jest. Po prostu ciała mężczyzn i kobiet różnią się od siebie. Mężczyźni czerpią wielką przyjemność, kiedy stymulowany jest ich penis; kobiety czerpią wielką przyjemność, kiedy stymulowana jest ich łechtaczka. Rozdałem obrazek z wyszczególnieniem kobiecej anatomii i upewniłem się, że wszyscy wiedzą, gdzie znajduje się łechtaczka. W łechtaczce znajduje się więcej zakończeń nerwowych niż w czubku penisa. Wewnątrz pochwy jest o wiele mniej zakończeń nerwowych, więc to ma sens, że łechtaczka jest głównym źródłem orgazmu. Podczas stosunku łechtaczka zazwyczaj nie jest stymulowana. Im bliżej wejścia do pochwy znajduje się twoja łechtaczka, tym większa jest szansa, że będziesz miała orgazm podczas stosunku, ale w przypadku zdecydowanej większości kobiet tak nie jest.

Przyniosłem ze sobą kilka rodzajów wibratorów i po tym jak chichoty ucichły, omówiłem różnice pomiędzy wibratorami na baterie i wibratorami typu plug-in. Omówiłem, że wiele kobiet może osiągnąć orgazm używając wibratora i jak można je włączyć podczas stosunku. Ta sama młoda kobieta wykrzyknęła: "...więc używanie wibratora podczas stosunku ma sens, prawda?".

Nie mogłam się powstrzymać od uśmiechu, "Tak, tak, to ma sens".

Komentarze (0)

Zostaw komentarz