3 sierpnia 2021
Zdrowie 29 marca 2021 0

Orgazmy mogą przedłużyć Twoje życie - część 2.

Poprzedni wpis na blogu mówił o korzyściach zdrowotnych płynących z orgazmu dla mężczyzn. Jakie są korzyści zdrowotne płynące z orgazmów dla kobiet? Jest ich wiele. W badaniu przeprowadzonym w 2002 roku na 293 kobietach, psycholog odkrył, że "aktywne seksualnie uczestniczki, których męscy partnerzy nie używali prezerwatyw, rzadziej zapadały na depresję niż te, których partnerzy używali prezerwatyw". Jedną z teorii przyczynowości jest prostaglandyna, hormon występujący tylko w nasieniu, który może być wchłaniany w żeńskich narządach płciowych i moduluje żeńskie hormony, potencjalnie zmniejszając depresję." Oczywiście nasienie dostaje się do pochwy nawet bez orgazmu, ale niektórzy teoretycy uważają, że wraz z orgazmem nasienie jest skuteczniej wprowadzane do kanału pochwy i macicy. Nie popieram seksu bez zabezpieczenia, chyba że ty i twój partner zostaliście przetestowani, jednak jest to interesujący fakt.

Nasienie wydaje się również mieć korzyści stomatologiczne. "Osocze nasienia zawiera cynk, wapń i inne minerały, które opóźniają próchnicę zębów", stwierdza artykuł opublikowany w Forbes przez Alana Farnhama. Kto by pomyślał?

Inną bajeczną korzyścią z orgazmów dla kobiet jest redukcja bólu. Artykuł Farnhama stwierdza: "Bezpośrednio przed orgazmem poziom hormonu oksytocyny wzrasta 5-krotnie w stosunku do normalnego poziomu. To z kolei uwalnia endorfiny, które łagodzą ból wszystkiego, od bólu głowy, przez artretyzm, po migrenę. U kobiet seks pobudza również produkcję estrogenu, który może zmniejszyć ból związany z PMS." Choć są to z pewnością interesujące fakty, powodem, który postrzegam jako najbardziej przekonujący do posiadania orgazmów jest to, że po prostu sprawiają one, że seks czuje się lepiej. Jest to dość oczywisty fakt, a jednak wiele, wiele kobiet, które widzę, nie traktuje tego priorytetowo. Częścią mojej pracy jest umożliwienie im doświadczenia tego dla siebie. Dzięki lekom, hormonom i/lub wibratorom, większość kobiet może mieć dobre orgazmy. Niestety, 5 procent kobiet nie może ich mieć w ogóle, ale to nie powstrzymało nas od prób pomocy także im. Większość kobiet może i czasami potrzebuje tylko trochę pomocy po drodze.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz