3 sierpnia 2021
Zdrowie 12 kwietnia 2021 0

Nauka fantazjowania: idź tam, gdzie zaprowadzi cię twój mózg.

Spędzam dużo czasu z pacjentkami rozmawiając o fantazjowaniu. Dla wielu kobiet nie jest to coś, co robią naturalnie. To coś, czego muszą się nauczyć. Doszłam do wniosku, że fantazjowanie jest umiejętnością jak wiele innych. Podczas gdy niektórzy ludzie podchodzą do tego bardziej naturalnie niż inni, każdy jest w stanie to robić, a im więcej ćwiczysz, tym lepiej sobie z tym radzisz - tak jak z matematyką. Są ludzie, którzy łatwo "łapią" matematykę i lubią rozwiązywać zadania. Są też tacy, którzy mozolnie uczą się myśleć matematycznie. Ale z wysiłkiem każdy może nauczyć się wykonywać podstawowe działania matematyczne.

Co ciekawe, wydaje się, że im więcej ćwiczysz tę część swojego mózgu, która zajmuje się matematyką, tym silniejsza się ona staje. Stajemy się coraz bardziej świadomi tego, że mózg jest jak inne mięśnie. Kiedy ćwiczysz jakąś jego część, staje się ona większa, a w rezultacie silniejsza. Jeżeli więcej neurony strzelają w pewnej części mózg wtedy ja jest łatwy używać ten część, ja pracuje wydajnie i produkuje lepszych rezultaty. Badania pokazują teraz, że nasz mózg i system nerwowy nie są sztywne i niezmienne, jak kiedyś sądziliśmy, ale są "neuroplastyczne", czyli zdolne do adaptacji i ponownego okablowania.

Wiemy, że dzieciństwo jest szczytowym okresem dla wzrostu i rozwoju mózgu, ale do niedawna zakładaliśmy, że stamtąd jest już tylko z górki. Teraz dowiadujemy się, że można uczyć się nowych umiejętności i stawać się w nich lepszym przez całe życie.

Zabierzmy się więc do pracy nad fantazjowaniem. Twój mózg jest w końcu twoim największym organem seksualnym. Musisz dowiedzieć się, co cię podnieca: kto, co, gdzie, kiedy, jak. Najlepszym sposobem, w jaki pacjenci się tego uczą, jest czytanie literatury erotycznej i wyłapywanie elementów historii, które ich podniecają. Następnie każę im pracować nad stworzeniem w głowie kołowrotka, który jest dla nich ekscytujący. Może się okazać, że kiedy zaczynasz, czujesz się dziwnie lub trudno. Ale twój mózg nauczy się robić to w sposób bardziej naturalny i łatwy, a z czasem przekonasz się, że tworzenie fantazji erotycznych dla siebie staje się coraz łatwiejsze. Zasadniczo, będziesz stawał się w tym coraz lepszy!

Pamiętaj, że fantazje każdego człowieka są inne. Dla niektórych może to być wyobrażanie sobie konkretnych osób. Dla innych będą to wyobrażenia części ciała, rozmów, miejsc, scenariuszy. Każdy fantazjuje inaczej, a twoim zadaniem jest nauczyć się, jak twój mózg fantazjuje najlepiej. Nie myśl, że musisz fantazjować w określony sposób, aby było to "właściwe". Po prostu pozwól swojemu mózgowi przesiać myśli, obrazy, słowa, rozmowy, które cię podniecają. I na litość boską, NIE edytuj swoich fantazji, aby były poprawne politycznie, właściwe lub "właściwe". Po prostu idź tam, gdzie zaprowadzi cię twój mózg. Więc śmiało. Weź do ręki książkę, albo obejrzyj kilka minut erotyki i zabierz się do pracy, rozwijając erotyczną część swojego mózgu. To łatwiejsze i o wiele przyjemniejsze niż myślisz!

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz