3 sierpnia 2021
Zdrowie 25 marca 2021 0

Lybrido - Czy my wymyślamy problem?

The New York Times niedawno prowadził artykuł o kobiecym libido i wyścig do opracowania leku (Lybrido), który pomoże kobietom pragnienie seksu. Istnieje tak wiele argumentów te dni o libido kobiet. Są źli terapeuci, sfrustrowane firmy farmaceutyczne, smutne kobiety i dużo i dużo zamieszania. Niektórzy terapeuci twierdzą, że firmy farmaceutyczne i specjaliści tworzą problem tam, gdzie go nigdy nie było. Niektórzy uważają, że brak ochoty na seks jest całkowicie normalny i do przyjęcia.

Ale to nie jest to, co słyszę od moich pacjentek. Codziennie spotykam się z kobietami, które mówią o tym, jak bardzo są smutne, że nie mają już ochoty na seks ze swoimi partnerami. I mam ogromny szacunek dla moich pacjentek. Nie jest tak łatwo przyjść, usiąść z obcą osobą i wylać swoje serce. Jeszcze trudniej jest przyznać się do braku pożądania, kiedy tak bardzo kocha się i dba o swojego partnera. Te kobiety często bardzo chronią swoich partnerów. Ale to, co słyszę cały czas, to poczucie ulgi, że w końcu mogą o tym porozmawiać. A co najważniejsze, chcą one znowu pragnąć swoich partnerów. Chcą poczuć to poczucie pożądania, które mieli i wiedzą, że mogą mieć.

I wreszcie, wiem, że w większości przypadków terapeuci powinni być całkowicie bezstronni, ale przyznaję, że mam w tej kwestii pewne uprzedzenia. Małżeństwa i związki, które widzę, że zawierają dobry seks, po prostu radzą sobie lepiej niż te, które go nie mają. Kropka. Jest coś specjalnego w odczuwaniu intymności i bliskości z partnerem, na co seks pozwala w sposób, w jaki omawianie dobrej książki po prostu nie może. Tak, wiem, że są pewne związki, które utrzymują się bez seksu i na pewno są tacy ludzie, dla których to działa po prostu dobrze. Po prostu nie sądzę, że jest to prawdą dla większości z nas. Kiedy seks jest dobry, związki zazwyczaj czują się bardziej żywe i szczęśliwsze.

I to nie jest po prostu wymyślony problem.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz