3 sierpnia 2021
Zdrowie 5 marca 2021 0

Lista produktów spożywczych

Nie ma tygodnia, żebyśmy nie słyszeli znanego refrenu: "kiedy uprawiam seks, po prostu nie mogę się skupić. Moje myśli wędrują do listy zakupów, itd.

Teraz, gdyby kobiety mówiły o afrodyzjakach takich jak ostrygi, czekolada i tym podobne, byłbym pierwszy do przyklasku. Ale wiemy, że problem nie polega na tym, że kobiety fantazjują o bitej śmietanie lub o tym, co chciałyby z nią zrobić. Ma to związek z naturą naszego zabieganego i stresującego życia. Może być trudno zwolnić i połączyć się ze swoim partnerem po długim dniu pełnym wiadomości wywołujących niepokój, wymagań w pracy, wyzwań rodzicielskich itp. Nie - nie chodzi o to, że nie można się doczekać, kiedy w sklepie pojawią się produkty. Chodzi o bycie uważnym podczas uprawiania seksu.

Mindfulness jest obecnie jednym z najgorętszych tematów w medycynie seksualnej. Dlaczego? Ponieważ to działa. Chociaż wielkość próby jest wprawdzie niewielka, badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Browna, mające na celu zmierzenie wpływu mindfulness na podniecenie, jest obiecujące. Okazało się, że "w porównaniu z grupą kontrolną, która nie praktykowała mindfulness, 44 kobiety, które wzięły udział w trzymiesięcznym kursie medytacji mindfulness (i które spędziły trochę czasu na oglądaniu drapieżnych zdjęć) zgłosiły, że czują się znacznie bardziej pobudzone, znacznie szybciej." 12-tygodniowy kurs może brzmieć zniechęcająco, ale praktykowanie mindfulness przez zaledwie kilka minut dziennie może rzeczywiście zrobić różnicę w wielu przypadkach.

Jeśli szukasz więcej na ten temat, proponuję następujący podcast: The Sex Ed z udziałem Diany Winston, która kieruje Centrum Badań Mindful Awareness UCLA.

Pomożemy Ci dostroić się do Twojej seksualności, jednocześnie odsuwając się od działu z mrożonkami. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz