3 sierpnia 2021
Zdrowie 4 marca 2021 0

Kobiety homoseksualne i dysfunkcje seksualne

Ludzie pytali mnie, czy dałabym inne rady kobietom homoseksualnym niż kobietom heteroseksualnym. Krótka odpowiedź brzmi: nie. Główna różnica polega na tym, że wszelkie problemy seksualne można teraz pomnożyć przez dwa. Obie osoby w związku mogą cierpieć z powodu dolegliwości bólowych, odczuwać niskie pożądanie lub mieć trudności z podnieceniem czy orgazmem.

Z dwóch kobiet w związku, o dobrej komunikacji jest przydatna, jeśli chodzi o seksualne obawy. Możecie mieć swoją własną grupę wsparcia, w której możecie pracować ze sobą i dyskutować o tym, co oboje czujecie. To może być bardzo pomocne, ale może też powodować napięcie, ponieważ możecie mieć różne sposoby radzenia sobie z tymi doświadczeniami.

Obalanie mitów Istnieje wiele obraźliwych mitów wokół seksu lesbijskiego, najbardziej uporczywe z nich, które I "lesbijski śmierci łóżkowej". Pomysł za mitem jest to, że ponieważ nie ma mężczyzny w związku, to powoduje mniejszą motywację do utrzymania relacji seksualnej. Cóż, nie widziałem żadnych danych, które przekonały mnie, że to prawda! Średnio, częstotliwość seksu między partnerami lesbijskimi może być niższa, ale nie jest jasne, czy seks trwa dłużej, jest bardziej satysfakcjonujący, czy też ulega dewolucjom. Z mojego anegdotycznego doświadczenia wynika, że mężczyźni są częściej inicjatorami seksu w parach heteroseksualnych. Ale pary lesbijskie często mają partnera o wyższym pożądaniu i partnera o niższym pożądaniu. Ta sytuacja może prowadzić do tych samych problemów, które widzimy w parach heteroseksualnych, gdy kobieta ma obniżone poczucie pożądania - i polecam te same rozwiązania.

Leczenie dysfunkcji seksualnych Więc, co to wszystko oznacza? Oznacza to, że fizycznie, trzeba będzie korzystać z pochwy, aby utrzymać ją elastyczną, wilgotną i utrzymać przepływ krwi, tak jak heteroseksualnej kobiety. Nawet jeśli nie masz seksu z penisem, należy zintegrować palec, dildo, lub wewnętrzne wibratory jako część swojego życia seksualnego. Jeśli chodzi o niskie pożądanie lub problemy z podnieceniem/orgazmami, to naprawdę wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Na szczęście, bez względu na to, jaka jest Twoja orientacja, pomoc jest dostępna.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz