3 sierpnia 2021
Zdrowie 22 marca 2021 0

Fifty Shades of Grey" - czytamy.

Fifty Shades of Grey, autorstwa E L James jest naprawdę zabawne. Trylogia opowiada historię niedawnego absolwenta college'u, Anastasia Steele i jej bogatego, przystojnego chłopaka CEO o imieniu Christian Grey. W miarę postępu ich zalotów, pan Grey naraża panią Steele na cuda BDSM (bondage/dyscyplina, dominacja/submisja i sadyzm/masochizm). Dla niektórych czytelników może to być zupełnie nieatrakcyjne, dla innych może to urozmaicić ich życie seksualne.

To, co podoba mi się w 50 Shades of Grey, to fakt, że pozwoliło to szerokiej publiczności rozmawiać o seksualności w ogóle i BDSM w szczególności. Chociaż ludzie mogą czuć wstyd lub dyskomfort w dyskusji o seksualności, w rzeczywistości, badania pokazują, że "BDSM jest aspektem, który jest obecny w około 23% populacji w kategoriach fantazji, przynajmniej od czasu do czasu (szacunki wahają się od 12-23% dla kobiet, 20-50% dla mężczyzn; Kinsey et al. 1953; Arndt et al. 1985) i wyrażane przez 10% populacji" ( Masters et al., 1994). Oznacza to, że jedna na 10 osób jest w S i M. Przez wieki ludzie, którzy byli w BDSM były uważane za chore psychicznie, ale w latach 80-tych Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne usunął S i M jako kategoria w Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders. To był wielki krok naprzód.

Dr Roy Baumeister, psycholog społeczny z Case Western University, wyjaśnia BDSM w artykule Psychology Today z 1999 roku. Baumeister mówi, że "podobnie jak nadużywanie alkoholu, objadanie się i medytacja, sadomasochizm jest dla ludzi sposobem na zapomnienie o sobie. Masochizm jest zestawem technik pomagających ludziom tymczasowo stracić ich normalną tożsamość. Współczesne zachodnie ego jest niewiarygodnie rozbudowaną strukturą, a nasza kultura stawia przed jednostką więcej wymagań niż jakakolwiek inna kultura w historii. Tak wysokie wymagania zwiększają stres związany z życiem zgodnie z oczekiwaniami i istnieniem jako osoba, którą chcesz być. Stres ten sprawia, że zapomnienie o tym, kim się jest, staje się atrakcyjną ucieczką. To jest esencja teorii ucieczki i jeden z głównych powodów, dla których ludzie zwracają się ku S i M."

Eskapizm poprzez BDSM jest z pewnością aspektem tego, co przemawia do obu postaci w książce. Oni również cieszyć się BDSM dla czysto seksualnych powodów, jak również. Opisy seksu w książce wydają się przemawiać do szerokiej publiczności, a z mojej perspektywy jest to wiele warte. W Centrum, często słyszymy od naszych pacjentów o terapeutach i lekarzach, którzy czują się niezręcznie rozmawiając o seksie, więc kiedy tylko temat może być poruszony w sposób, który promuje dyskusję i sprawia, że ludzie czują się dobrze, to jest to dobra rzecz! BDSM jest ogólnie uważane za marginalizowane przez główny nurt. Tak długo jak to co się dzieje jest pomiędzy dwoma dorosłymi osobami, które się na to zgadzają, nie mam z tym problemu. Więc jeśli jesteś ciekawy BDSM lub erotyki, daj tej książce spróbować.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz