3 sierpnia 2021
Zdrowie 1 marca 2021 0

Długo i krótko o tym

Długotrwałe związki mogą przynieść bezpieczeństwo, przyjaźń, ciepło i komfort. Ale termin ten nie często inspiruje wizje gorącego pożądania i scen z kołysaniem żyrandola. To powiedziawszy, partnerzy, którzy są razem przez długi czas, nie muszą zadowalać się tym samym starym, starym, jeśli chodzi o ich życie seksualne.

Napisano już wiele o tym, jak urozmaicić swoje życie miłosne, jak ważne jest, by miłosne światło płonęło i bla bla bla. Nie mam zamiaru umniejszać tych wysiłków, bo tak, ludzie, utrzymanie zdrowego i przyjemnego życia seksualnego wymaga pewnego zaangażowania. Ale zanim zaczniemy mówić o inwestowaniu w koronkową bieliznę lub próbowaniu kilku nowych pozycji (które mogą być skuteczne i zabawne!), wróćmy do podstaw.

Szczerze mówiąc, wszystko sprowadza się do uznania. Która z nas nie chce być zauważona, usłyszana, zrozumiana? Słyszę to od kobiet dzień po dniu - że czują się zaniedbywane, ignorowane, "jakbyśmy były tylko współlokatorkami". Jeśli doświadczasz podobnych obaw, gorąco polecam Ci zajrzeć na stronę www.gottman.com. Jest ona pełna porad dotyczących związków od doktorów Julie i Johna Gottmanów, powszechnie uznawanych za czołowych ekspertów w dziedzinie romantycznych związków partnerskich.

Jeden prosta rzecz polecają partnerom? Robi wydarzenie z widzieć jeden drugiego przy końcówką dzień. "Kiedy ponownie się spotykacie, podzielcie się uściskiem i pocałunkiem, które trwają co najmniej sześć sekund". Dr Gottman nazywa to "pocałunkiem z potencjałem". To nie jest tylko emocjonalny gest - to może faktycznie rozpocząć uwalnianie koktajlu hormonalnego, który może podsycić te seksualne pożary.

To jest szybkie, darmowe i może prowadzić do zwiększenia więzi, która jest podstawą lepszego seksu! (Oczywiście, tak jak piszę, istnieje podwyższona świadomość dotycząca kontaktu osobistego, więc proszę postępuj ostrożnie, jeśli ty lub ktoś z twojej rodziny jest chory lub ma obniżoną odporność). Nawet uścisk powietrza lub pocałunek może pokazać twojemu partnerowi, że poświęcasz kilka sekund tylko dla niego, a to poczucie uznania może znaczyć wszystko. Sprawdź więcej na ten temat, gdy pomożemy ci stworzyć podstawy satysfakcjonującego seksu i szczęścia w związku.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz