3 sierpnia 2021
Zdrowie 21 marca 2021 0

Chłopcy i dziewczęta...i seks

"Jest 22:00. Czy wiesz, gdzie są twoje dzieci?" To był 20-letni bieżący komunikat służby publicznej w telewizji, nadawany przed lokalnymi wiadomościami. Wziąłem tę linię na wartość nominalną - sprawdź, czy twoje dzieci są w domu w nocy. Patrząc głębiej, musimy sprawdzić, gdzie są nasze dzieci fizycznie, ale także emocjonalnie, duchowo i seksualnie. Jak prowadzić takie rozmowy z naszymi dziećmi, zwłaszcza na temat seksu?

Peggy Orenstein prowadzi badania w tej sprawie. W 2016 roku opublikowała książkę "Girls and Sex", w której przeprowadziła wywiady z młodymi kobietami w wieku 15-20 lat. Ostatnio poszerzyła swoje działania śledcze i przeprowadziła wywiady z młodymi mężczyznami w grupie wiekowej 16-22 lata. Jej odkrycia podważają nasze stereotypy na temat tego, co ożywia chłopców w ich relacjach z dziewczynami.

Odkryła, że głównym problemem w relacjach z dziewczętami jest to, że są one emocjonalnie zdystansowane do "swoich ciał, potrzeb, pragnień i ograniczeń". Czują presję, by wyglądać i zachowywać się seksownie. To raczej na dziewczętach spoczywa odpowiedzialność za to, by nie zostały zaatakowane, niż na chłopcach, by nie atakowali. Jeśli chodzi o chłopców, Peggy stwierdza, że "dla chłopców było to tak, jakby zostali odcięci od swoich serc". Nie pozwalamy chłopcom mówić o ich życiu wewnętrznym. Młodzi mężczyźni są narażeni na presję społeczną, która dyktuje im, co oznacza bycie "prawdziwym mężczyzną"; "dominacja, atletyzm i podboje seksualne". Chłopcy dostają swój Sex Ed z internetu, porno, telewizji, filmów, gier, mediów społecznościowych i teledysków.

 

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz