3 sierpnia 2021
Zdrowie 8 marca 2021 0

3 sposoby na zrobienie miejsca na seks

Ostatnio współpracowałam z autorką bloga Fiera, Kristy Lin Billuni, aby porozmawiać o tym, gdzie uprawiać seks i o różnych sposobach robienia przestrzeni na seks. Fiera skupia się na pomaganiu kobietom, aby ich umysł i ciało znów były w nastroju do seksu. Powszechnie wiadomo, że świat, w którym dziś żyjemy, jest pełen zakłóceń i hałasu. Czy to dzieci, czy technologia, może być trudno oderwać się od wszystkiego i znaleźć czas na seks. Ale umieszczenie w dodatkowym wysiłku, aby cyzelować trochę wolnego czasu i oczyścić wszystkie bałagan i rozpraszacze codziennego życia jest ważnym sposobem, aby zrobić miejsce na seks.

GDZIE UPRAWIAĆ SEKS

Kristy Lin Billuni

"Kiedy byłam nastolatką, niańczyłam kuzynów, żeby ciocia i wujek mogli wyjść i uprawiać seks z tyłu swojego minivana. Pamiętam, że spędzałam czas z moją ciotką, kiedy przygotowywała się do jednego z takich wypadów. Wyścieliła tył vana kocami i spryskała go Obsesją Calvina Kleina. Podniosła na mnie jedną brew i powiedziała: "Nie mów mamie, że tak się robi, kiedy się opiekujesz dziećmi". Dzięki mojej ciotce wcześnie nauczyłam się, że utrzymanie związku seksualnego przy życiu oznacza wkładanie wysiłku w seks, robienie na niego miejsca, nawet w najbardziej zabieganych czasach.

Kiedy byłam nastolatką i dwudziestokilkulatką, moim największym problemem seksualnym była przestrzeń. Dla mnie "nie powinnam uprawiać seksu" oznaczało, że uprawiałam seks w samochodach, kamperach, ciemnych pokojach, ziemiankach i schowkach na miotły.

Z sentymentem wspominam ten seks skoncentrowany na miejscu. Dla wielu ludzi napięcie związane z seksem, którego nie powinno się uprawiać, napięcie, które powoduje, że uprawia się seks w szalonych miejscach, sprawia, że seks jest ekscytujący. Może dlatego istnieje soczysty koktajl o nazwie Sex on the Beach i dlatego ludzie lubią chwalić się członkostwem w "klubie milowym".

Napięcie może sprawić, że seks będzie bardziej ekscytujący, ale wysiłek, aby stworzyć przestrzeń dla seksu, czyni go również całkiem niesamowitym. Nie musisz ukrywać swojego życia seksualnego przed dziećmi, rodzicami lub kimkolwiek, aby włożyć trochę myśli i wysiłku w to, gdzie uprawiasz seks.

3 SPOSOBY NA ZROBIENIE MIEJSCA NA SEKS OCZYSZCZENIE PRZESTRZENI

Ponieważ jest to pokój, który najmniej chętnie pokazuję gościom, mam tendencję do traktowania mojej sypialni jak dodatkowego miejsca do przechowywania. Jest to również pokój w moim domu, w którym najmniej prawdopodobne jest, że zostanie odkurzony. Ale nadanie priorytetu swojemu życiu seksualnemu oznacza traktowanie sypialni jak klejnotu koronnego w domu. Założycielka firmy projektowej AumHome, Nidhi Huba niedawno rozmawiała z SheKnows o tym, jak feng shui w Twoim pokoju sprzyja seksowi. Huba sugeruje, aby najpierw pozbyć się nieseksownych rzeczy, takich jak martwe rośliny, brud i kurz.

USTAW TONACJĘ

Huba podkreśla również dodanie dwóch rzeczy: lamp, świec, stolików nocnych i pracę z pięcioma zmysłami. Wybierz kolory w oparciu o to, czego chcesz w swoim życiu seksualnym. Czerwony zwiększa energię. Niebieski uspokaja. Zielony zachęca do skupienia się na sercu i dobrobycie. "Wyjdź poza same kolory", dodaje Huba. "Naprawdę spróbuj użyć każdego zmysłu. Uwielbiam zachęcać moich klientów do zmiany pościeli na miękką, przytulne koce i miękkie dywany. Pracuj ze sprayami do pomieszczeń i rozpyl nad łóżkiem mieszankę drzewa sandałowego, cedru, róży i wetiweru."

POZBĄDŹ SIĘ ROZPRASZACZY

"Ludzie dają się wciągnąć w media społecznościowe i e-maile z pracy i zanim się zorientujesz, godzina wymknęła się i jest za późno, aby uzyskać amoralny", mówi Bat Sheva Marcus, LCSW, MPH, PHD i dyrektor kliniczny Maze Women's Sexual Health.

Smartfony nie są jedynym czynnikiem rozpraszającym uwagę, który należy usunąć z sypialni, ale są one powszechnym czynnikiem rozpraszającym. Mogę wymyślić milion wymówek, aby przynieść mój smartfon do łóżka, od czytania sobie do snu, aby się obudzić, ale żadna z tych czynności nie jest dobra dla mojego życia seksualnego.

"Wiem, że to trudne, ale postaraj się trzymać smartfony z dala od sypialni" - sugeruje Marcus. "Zainwestuj w staromodny budzik, jeśli musisz zostać obudzony. Ale jeśli trzymasz telefony z dala od pokoju, będziesz zaskoczony, że uwolniłeś tyle czasu na rozmowy i przytulanie, a nie tylko na seks. A jeśli wydaje się to zbyt dużą barierą, to przynajmniej stosujcie tę zasadę w weekendy".

To, gdzie uprawiacie seks, ma znaczenie i możliwe, że kiedyś myśleliście o tym bardziej niż teraz. Jeśli masz swój własny dom i nie masz dzieci lub dorosłych dzieci, napięcie związane z tym, gdzie uprawiać seks, może zniknąć. Nie oznacza to, że powinieneś przestać myśleć o tym, gdzie uprawiać seks. Wręcz przeciwnie, jest to idealny czas, aby pomyśleć o uczynieniu swojej sypialni wspaniałym miejscem do uprawiania seksu."

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz