3 sierpnia 2021
Zdrowie 28 grudnia 2020 0

20 Najczęstsze przyczyny zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji u mężczyzn

Zaburzenia erekcji dotykają około 20% mężczyzn powyżej 20 roku życia - to około 20 milionów ludzi. Ale w ostatnim badaniu mężczyzn cierpiących na ED, połowa z nich nie może wymienić jeden czynnik ryzyka, który może potencjalnie spowodować lub przyczynić się do niego. Pomimo tego, jak powszechne jest to zjawisko, my jako społeczeństwo mamy bardzo małe zrozumienie dla zaburzeń erekcji, oraz kroków, które wszyscy możemy podjąć, aby je złagodzić.

Aby pomóc szerzyć wiedzę na temat czynników fizycznych, fizjologicznych i psychicznych zaburzeń erekcji, zebraliśmy razem 20 najczęstszych czynników ryzyka poniżej, w nadziei, że identyfikując przyczynę, możemy pomóc ludziom szukać odpowiedniego leczenia. Niektóre z nich są dość niespodziewane.

Częste przyczyny zaburzeń erekcji

Częste przyczyny zaburzeń erekcji

Niedobór witaminy D
Istnieje związek między niskim spożyciem witaminy D a zaburzeniami erekcji. To jest syntetyzowany z promieni słonecznych, a niektóre produkty żywnościowe, takie jak grzyby, soja i mleko migdałowe, więc upewnij się, że jesteś coraz dużo.

Sterydy anaboliczne
Czy są one używane zgodnie z prawem, do odzyskiwania szkody, lub nielegalnie, dla osobistej przewagi siły, sterydy anaboliczne hamują produkcję testosteronu i zwiększyć ryzyko zaburzeń erekcji. 

Zaburzenia neurologiczne
Niektóre zaburzenia neurologiczne, takie jak stwardnienie rozsiane lub uszkodzenie kręgosłupa, mogą wpływać na funkcjonowanie nerwów niezbędnych do erekcji.

Leki powiązane z oświadczeniem
Leki przepisywane w przypadku łagodnego przerostu gruczołu krokowego lub jakiekolwiek leki na powiększoną gruczoł krokowy przed 60. rokiem życia mogą zakłócać Twoją zdolność do osiągnięcia erekcji.

Leczenie raka gruczołu krokowego
Podobnie jak w przypadku 17 przypadków, również w przypadku raka gruczołu krokowego wiadomo, że ma on niekorzystny wpływ na zdolność do erekcji. Usunięcie prostaty, terapia hormonalna i radioterapia oznaczają zaburzenia erekcji.

Poważna choroba lub uraz
Jeśli masz bardzo poważną chorobę, możesz słusznie oczekiwać, że twoja erekcja też zostanie wyniesiona. Być może twoje ciało zdecydowało, że teraz nie jest czas na prokreację i odłożyło na bok twoje potrzeby seksualne, podczas gdy koncentruje się na naprawieniu urazu lub walce z chorobą.

Stres/niepokojenie
Poważny stres emocjonalny, niezależnie od nazwy, od klinicznego lęku do przytłaczającego niepokoju, uwalnia kortyzol, hormon, który między innymi ogranicza tętnice prącia, zmniejszając zdrowy przepływ krwi. 

Ateroskleroza
Wzrost złogów tłuszczu w tętnicach i wysoki poziom cholesterolu zawęża naczynia krwionośne, zmniejszając przepływ krwi. To co kiedyś nazywano "stwardnieniem tętnic", dieta jest nierozerwalnie związana z funkcją erekcji.

Wysokie ciśnienie krwi
Nadciśnienie tętnicze uszkadza tętnice w czasie i stanowi kluczowe ryzyko w chorobie serca, jednym z najczęstszych czynników przyczyniających się do wystąpienia ED.

Cukrzyca
Cukrzyca znacznie przyspiesza rozwój miażdżycy, i jako taka, cukrzycy są trzy razy bardziej prawdopodobne niż zdrowych mężczyzn, aby wystąpić zaburzenia erekcji.

Antydepresanty
Leki stosowane w leczeniu depresji mogą być niestety tak samo szkodliwe dla zdolności erekcji jak sama depresja. 10% mężczyzn, którzy podejmują selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny będzie cierpieć na zaburzenia erekcji jako efekt uboczny.

Depresja

Jeden na ośmiu mężczyzn w pewnym momencie życia doświadcza poważnej depresji. Przyczyny są słabo zrozumiałe i mogą być bardzo złożone, ale w rezultacie są trzy razy bardziej prawdopodobne, że będą cierpieć na ED.

Palenie tytoniu
Nie ma nic dobrego w paleniu. Palenie znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji, poprzez uszkodzenie serca i tętnic. Pięć lat po rzuceniu palenia, choć tętnice wracają do zdrowia, a wraz z nimi erekcje mogą również.

Otyłość
Energia, która może być kierowana na popęd płciowy i funkcję może być porwana przez wysiłek, który jest potrzebny do noszenia większego ciężaru. Otyłość jest również związana z chorobami serca i wysokim ciśnieniem krwi.

Brak ćwiczeń
Siedzący tryb życia związany jest z otyłością i wysokim ciśnieniem krwi, a także cukrzycą i chorobami serca, które uszkadzają tętnice i wpływają na funkcjonowanie prącia.

Dieta
Mięsa, sery, lody i fast foody są bogate w tłuszcze nasycone, co jest najbardziej związane z problemami tętniczymi. 

Brak składników odżywczych
Czynnikiem jest również brak owoców i warzyw: mniej tłuszczu, potrzeba więcej owoców, ponieważ owoce nie zawierają nasyconego tłuszczu i dużo naturalnych składników odżywczych.

Alkohol
Alkohol jest głównym podejrzanym o wiele z tego, co wpływa na funkcje rozrodcze, na długoterminowe, intensywne korzystanie z niego może prowadzić do zaburzeń erekcji, wśród innych poważnych problemów zdrowotnych, takich jak wysokie ciśnienie krwi.

Bezdech senny
Bezdech senny jest spowodowany przez nadmiar tkanki w gardle, co oznacza głośne chrapanie i dźwięki zadławienia. Zazwyczaj w wyniku otyłości istnieje silna korelacja między bezdechami sennymi a funkcją erekcji.

Heart Disease
Wszystko, o czym była mowa powyżej, ma wpływ na ten jeden: chorobę serca. Jest to główna przyczyna zaburzeń erekcji w ten czy inny sposób, a zapewnienie, że zwracamy uwagę na nasze ciała i ich potrzeby pomogą w walce z zaburzeniami erekcji w późniejszym okresie życia.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz